Przemarsz po Służewie w ramach projektu "Edukacja Globalna"

W dniu 24 listopada 2017 r. uczniowie klas IV-VII szkoły podstawowej i II-III oddziałów gimnazjalnych wraz ze swoimi nauczycielami uczestniczyli w przemarszu po Służewie w ramach projektu "Edukacji Globalnej na rzecz Zrównoważonego Rozwoju", którego hasło przewodnie brzmiało:,,Przyszłość świata zależy od nas”.

Nasi uczniowie odwiedzili najbardziej kluczowe miejsca w Służewie- między innymi Gminną Bibliotekę Publiczną  oraz Niepubliczne Przedszkole "Wyspa Malucha", gdzie zaprezentowali swoje transparenty i flagi państw poszczególnych kontynentów wraz z hasłami  dotyczącymi problemów globalnych. Celem przedsięwzięcia było promowanie wiedzy na temat praw człowieka, zachęcanie wszystkich do budowania społeczeństwa wolnego od ubóstwa, przemocy i nietolerancji.

Chcieliśmy przekazać, że wspólnie możemy tworzyć świat, w którym wszyscy będziemy korzystać z dóbr natury, a poprzez swoje czyny i dzięki zdobytej wiedzy sprawimy, że stanie się on bezpieczny nie tylko dla nas, ale i dla następnych pokoleń.

Ogromne podziękowania dla całej społeczności uczniowskiej za rzetelne wykonanie zadań projektu Edukacja Globalna, za chęci i zaangażowanie w pracy.

Dyrekcji i nauczycielom realizującym projekt podziękowania za wsparcie, dobrą współpracę i pomysły.

Oprac. Tatiana Przekwas

Szkolny Lider Edukacji Globalnej