PEDAGOG

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO:

Aktualizacja: 2024-03-18

mgr Magdalena Balicka

SAMOOKALECZANIE - JAK RODZIC MOŻE POMÓC?

- INFORMACJA PEDAGOGA

LINK

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO:

Aktualizacja: 2023-02-27

mgr Wioletta Piotrowska

8.15  - 11.15

W RAMACH POMOCY- PSYCHOLOGICZNO PEDAGOGICZNEJ

W SZKOLE PODSTAWOWEJ

PROWADZONE SĄ NASTĘPUJĄCE ZAJĘCIA:

* ZAJĘCIA KOREKCYJNO - KOMPENSACYJNE

( prowadzący: Paweł Stachurski ; Wioletta Piotrowska; Bogumiła Posadzy; Karina Kozłowska)

* ZAJĘCIA LOGOPEDYCZNE

( prowadząca: Karina Kozłowska )

* ZAJĘCIA DYDAKTYCZNO - WYRÓWNAWCZE

( prowadzący: nauczyciele przedmiotów )

* ZAJĘCIA Z PEDAGOGIEM SZKOLNYM

( prowadząca: Wioletta Piotrowska )

* ZAJĘCIA Z PSYCHOLOGIEM

( prowadząca:  Weronika Kochanowska)

*ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż”

PRACA PEDAGOGA TO WĘDRÓWKA, PODCZAS KTÓREJ KAŻDY DZIEŃ ZWIASTUJE COŚ NOWEGO.

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole. Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (np. Poradnia Psychologiczno– Pedagogiczna, Urząd Gminy, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, Policja, Sąd Rodzinny, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie).

Najważniejszym ogniwem w pracy pedagoga jest UCZEŃ!

Zadania pedagoga szkolnego to między innymi:

• Diagnozowanie środowiska uczniowskiego i rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów,
  • Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli,
  • Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych,
  • Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli i rodziców,
  • Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji,
  • Prowadzenie zajęć integracyjnych, profilaktycznych itp.
  • Rozwiązywanie konfliktów rówieśniczych, prowadzenie mediacji,
  • Wsparcie i pomoc dla uczniów zdolnych,
  • Koordynowanie spraw dotyczących bezpieczeństwa.

Uczniu, przyjdź do pedagoga, jeżeli:

v       chciałbyś z kimś porozmawiać,

v       jesteś samotny, czujesz, że nikt Cię nie rozumie, coś Cię niepokoi,

v       masz problemy w nauce,

v       nie potrafisz porozumieć się z nauczycielem,

v       masz problemy rodzinne, znajdujesz się w trudnej sytuacji materialnej,

v       masz problemy emocjonalne,

v        chcesz podzielić się swoją radością, sukcesem,

v        masz ciekawe pomysły, którymi chcesz się podzielić,

v        chciałbyś pomóc innym, ale nie wiesz w jaki sposób,

v        przyjdź także z każdą sprawą, z którą sam nie potrafisz sobie poradzić.

Rodzicu, zwróć się do pedagoga, gdy:

v      niepokoi Cię zachowanie dziecka,

v      chcesz porozmawiać o dziecku i Twoich z nim relacjach,

v      masz pytania dotyczące wyników w nauce dziecka i jego funkcjonowania w szkole,

v      potrzebujesz wsparcia w procesie wychowania,

v      masz pytania i nie wiesz do kogo się z nimi zwrócić,

v      szukasz pomocy,

v      chciałbyś z kimś porozmawiać.

Pedagog służy swoją pomocą dorosłym opiekunom dzieci, którzy nie potrafią poradzić sobie z problemami wychowawczymi w domu. Nie należy wstydzić się korzystać z pomocy pedagoga. Ważne jest przecież dobro dzieckaZadbajmy  razem o prawidłowy rozwój psychofizyczny i społeczny naszych dzieci, aby były uśmiechnięte i szczęśliwe. Zapewnijmy im poczucie  bezpieczeństwa
i możliwość optymalnego rozwoju przez naukę, zabawę oraz realizację ich marzeń. Wspólnie wzmacniajmy ich poczucie własnej wartości, a będziemy spokojni o ich przyszłość oraz dumni z ich efektów w nauce.

Zapraszam do współpracy

mgr Wioletta Piotrowska

Znalezione obrazy dla zapytania bezpieczna szkoła plus

Poprawa bezpieczeństwa uczniów nie tylko w szkole, ale i poza nią – to główny cel programu „Bezpieczna+”.

Dowiedz się więcej na: https://bezpiecznaszkola.men.gov.pl/

W Szkole Podstawowej w Służewie od roku szkolnego 2002/2003 realizowany jest program Edukacyjno-Terapeutyczny"ORTOGRAFFITI". Jest to ogólnopolski program prowadzony przez Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. Warto zaznaczyć, iż program ten uzyskał rekomendację oraz pełne wsparcie Polskiego Towarzystwa Dysleksji. Publikacje serii "Ortograffiti" zostały docenione i wyróżnione przez ekspertów z Ministerstwa Edukacji Narodowej i umieszczone na liście pomocy zalecanych do pracy z uczniami.Celem programu jest stworzenie kompleksowego i nowoczesnego warsztatu pracy nauczyciela do prowadzenia zajęć z uczniami z dysleksją i mającymi trydności w nauce ortografii.